EKİBİMİZ

Semiha Yaşar

Kurucu

Semiha Yaşar Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans çalışmalarını yaparken Aselsan’da mekanik tasarım mühendisi olarak işe başladı. Yüksek lisans çalışmalarını 1986 yılında tamamladı. 1990 yılında FNSS’de, Mühendislik ve Ar-Ge bölümünde uzman mühendis olarak çalışmaya başladı. Daha sonra aynı bölümde şef ve müdür olarak devam etti. Ağustos 2009’da FNSS’de Geliştirme Programları Direktörü olarak atandı. Geliştirme Programları Direktörü olarak Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü, Amfibi Zırhlı Muharebe İş Makinası, Hava Savunma Platformu projelerini ve Malezya AV-8 Projesi Teknik yönetimini yürüttü. Geliştirme Programları Direktörlüğü’ne parelel olarak,  FNSS Ar-Ge Merkezini kurdu ve yönetti. Şubat 2014'de Ürün Mühendisliği ve AR-GE Direktörlüğü görevine atandı. Mart 2015'de FNSS'den ayrılarak kendi danışmanlık şirketi SEMPRO'yu kurdu.

Halime Sernur Orhon


1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü’nü bitirdi. İş hayatına Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığı’nda Teşkilat birimlerinin otomasyonu kapsamında Sistem Mühendisi olarak başladı. 1995 – 2000 yılları arasında Bilgi Teknolojileri konusunda Dünya Bankası kaynaklı projelerde danışmanlık yaptı. 1998-1999 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama Bölümü’nde Veri Tabanı Sistemleri ve İleri Microsoft Başlıkları adlı derslerde eğitmenlik yaptı. 2001-2013 yılları arasında Havelsan‘da sırasıyla, Sistem Mühendisliği, Takım Liderliği, Teknik yöneticilik ve  Akademi Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. 2014 yılından itibaren farklı firmalarda danışmanlık ve eğitim projelerinde görev almaktadır. Halime Sernur Orhon’un çalışma alanları: Sistem Yönetimi, Sistem Mühendisliği, Gereksinim Yönetimi, Risk Yönetimi, Proje Yönetimi, Konfigürasyon Yönetimi, Veri Tabanı Sistemleri Tasarımı, Sistem Mimarisi, CMMI, Organizasyonel Gelişim, Eğitim Yönetimi, Uzaktan Eğitim.

Alper Gerçek


1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden yüksek lisans derecesini aldı. 1988 yılında ASELSAN’da Ar-Ge mühendisi olarak göreve başladı. Donanım ve gömülü yazılım tasarım mühendisliği yaptıktan sonra 2006 yılında Askeri Haberleşme Sistemleri  Sistem Mühendisliği  Müdürü, 2013 yılında da Askeri  Haberleşme Program Direktörü olarak atandı. Bu kapsamda Kara Kuvvetleri Komutanlığı Taktik Saha Haberleşme Sistemi, ULAK 4G/LTE Advanced Macrocell Baz İstasyonu, Emniyetli  IP Telefon  Sistemi,  Askeri  IP Uç Yönlendirici, 5218 Radyo Link  ve 5220 Ethernet Tabanlı Radyo Link Ailesi projelerinin sistem mühendisliği çözümleri ile  proje yönetimlerini yürüttü.

2014 yılında atandığı Bilgi Teknolojileri ve Siber Güvenlik Grup Başkanı görevi esnasında 112 Acil Çağrı Sistemi, Ankara ve İstanbul Valiliği Sistem Odaları Kurulumu,  Köy Bilgi Sistem Yönetimi (KÖYDES),  Bulut Belediye Yönetim Sistemi,  Milli IP Yönlendirici, Kripto Ürün Ailesi,  AselZırh Programı projelerini yönetti.  2015-2016 yılları arasında Meteksan Matbaa IT Direktörlüğü yaptıktan sonra geri döndüğü ASELSAN’da 2016 yılından emekli olana dek  yeni ve ileri teknolojileri ASELSAN’la buluşturmayı hedefleyen Teknoloji ve Strateji Yönetimi’nde Kıdemli Lider Mühendis olarak görev yapmıştır.